Kolejny etap gry "Wypasione Owce" już dostępny

14.08.2019

Wypasione Owce fb

Przenieś się na karpackie hale i wciel w rolę bacy. Wypasaj owce, zbieraj punkty i poznawaj przyrodę górskich pastwisk. A wszystko to na Twoim smartfonie!

Wypasione Owce to zręcznościowa gra mobilna, która zabierze Cię wprost na karpackie hale. Pierwsza wersja aplikacji powstała 3 lata temu we współpracy Centrum UNEP/GRID-Warszawa ze spółką Globe IT. W tym samym duecie została teraz poszerzona o nowy etap. Obok 12 małopolskich hal, dostępnych już w poprzednim wydaniu, pojawiły się 3 kolejne – położone w województwie śląskim. Do będącej przewodnikiem po halach Małopolski Krystyny Czubówny, dołączył zaś lektor ze Śląska, którego melodyjna gwara przeniesie Cię w świat tamtejszych Karpat.

Przechodząc poszczególne etapy gry, odwiedzisz kolejno rzeczywiste hale, na których prowadzony jest tradycyjny wypas owiec. Będziesz zdobywał nowe umiejętności oraz wiedzę – tak o samych halach, jak i o sztuce wypasania owiec oraz związanej z pasterstwem przyrodzie. A przy tym będziesz mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami i walczyć o odznaki!

Wypasione Owce dostępne są w postaci bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne, do pobrania w Google Play oraz App Store.

Zachęcamy do pobierania i życzymy dobrej zabawy! I kto wie – być może gra zainspiruje Cię, by którąś z hal zobaczyć kiedyś na własne oczy?

 

Aplikacja mobilna „Wypasione Owce” powstała ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach projektu „Karpaty Łączą – Tradycyjne Pasterstwo”.

Zobacz również

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2021